Kreshnik Merxhani në Top Channel: Restaurimi i Mësonjëtores, çmenduri – punimet, të gabuara

Shpërndaje në

Kandidati për Qarkun e Gjirokastrës në zgjedhjet e 25 prillit dhe arkitekti restaurator Kreshnik Merxhani, ishte i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, së bashku me një panel të ftuarish, ku kritikoi projektin e restaurimit dhe muzealizimit të Mësonjëtores së parë shqipe në Korçë, monument ky i trashëgimisë kombëtare.

+ posts